8 Şubat NBA Tahminleri

nba-iddaa-tahminleri

İddaabasketboltahminleri.com editörleri 8 Şubat’ya oynanacak NBA maçlarını yorumladı. 8 Şubat NBA Tahminleri ile kazanmak için doğru adrestesiniz.

961 Orl Magic – Min Timberwolves
Bu iki takımın son beş randevusundan dört kez üst sonucu çıktı. Wolves, Magic ile oynadığı son 20 maçta handikap üstünlüğünü rakibine 5-15 gibi farklı bir şekilde kaptırmış durumda, ancak bu düellonun 20 maçlık sekansta çok eski tarihlere dayanabileceğini de hatırlatmak lazım. Üst odaklı gidersek; Wolves, kaybettikten sonra çıktığı son 12 maçta 10 kez üst gördü. Son 7 maçın 5’i alt bitmiş olsa da, deplasman filtresi koyduğumuzda son 12 maçın 9’unun üst bittiğini görüyoruz. Öte yandan Magic de %50 ve altındaki takımlara karşı çıktığı son beş maçta dört kez üst görmüş. Son OKC Thunder maçındaki manzara malum… Bu sezon oynadıkları tek maç 120-103 bitmişti, bugün de 215 sayının üzerine çıkılabileceğini düşünüyorum.

960 Ind Pacers – La Clippers
LA Clippers, aslında iyi gidiyor diyebileceğimiz bir sezona tam anlamıyla havlu atarak All-Star’a seçilemeyişi büyük hayal kırıklığı olarak değerlendirilen Tobias Harris’i takasla Sixers’a gönderdi. Böylece bu sezon gelecek kısıtlı Play-Off başarısındansa, 2019 yazıyla birlikte gerek maaş boşluğu, gerek Los Angeles cazibesi ile takıma kazandırabilecekleri süper yılızların hayalini kurmaya başlamış oldular. Bu kararın doğruluğu tartışılır ama gerçek olan şu ki en büyük skor güçlerini takasla elden çıkardılar. Diğer tarafta Indiana da All-Star apoletli Victor Oladipo’nun sakatlığıyla sezonu kapatışı sonrası sürece adapte olmaya çalışıyor. Baktığımız noktada son sekiz randevusunun 5’i alt biten, ve en önemli yıldızını yitirmiş iki takımdan söz ediyoruz. Clippers’ın Harris’li dönemde dahi son 10 deplasmanının 9’u alt bitti. Son 19 maçta da 13 kez alt var. Pacers tarafında ise son beş maçın dördünün alt olması durumu var. Son 52 iç saha maçının 35’i alt bitmiş. Bu şartlarda başka bir şey aramaya gerek yok, alt almak en doğrusu.

965 Por T Blazers – Sa Spurs
Buram buram üst kokan bir maç. İki takımın Portland’taki son 16 randevusundan 12 kez üst sonucu çıkarken, son 30 randevunun da 22’si üst bitti. Diğer tarafta Spurs’ün 125 sayı ve üzeri yedikten sonra çıktığı son 11 maçın 10’u üst oldu. Galibiyet derecesi %60 ve üzeri olan takımlara karşı oynadığı son altı maçın hepsi üst olan Teksas ekibi, son 8 maçında da 7 kez üst gördü. Back to back oynadıkları son 16 maçta da 13-3 gibi bir üst üstünlüğü var. 35 deplasmanda 24 kez üst sonucu gördüler. Üstelik takımın en önemli iki hücum kozu olan LaMarcus Aldridge ve DeMar DeRozan, dün geceki Warriors maçında dinlendirildiler. Blazers tarafı da bu sıralar üst diye bas bas bağırıyor deyim yerindeyse. Son beş maçının hepsi üst olan Kırmızı-Siyahlı ekibin, iç sahada oynadığı son 7 maçın da 6’sı üst oldu. Tabi bu durumda üst üste birçok maçta 120 sayı bandını aşmış olmalarının etkisi büyük. Söyleyecek pek de fazla şey yok. Bol bol skor izleyeceğimiz bu maçın, bu sezonki diğer iki randevu gibi üst bitmesi muhtemel.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir